Bajkonur’dan Uluslararası Uzay İstasyonu’na, Soyuz MS-19 uzay gemisindeki ilk uzun metrajlı film ekibi: Oyuncu Yulia Peresild ve yönetmen-yapımcı Klim Sipenko, uzayda çalışma unvanına sahip bir film çekiyor.

Filmde Peresild Yulia, rolü zaten uzay istasyonunda olan Oleg Novickij’in oynadığı bir astronotun hayatını kurtarmak için acilen bir uzay gemisine binmesi gereken bir doktor oynuyor. Eylemde, diğer iki profesyonel kozmonot olan Anton Skaplerov, film yapımcılarıyla birlikte seyahat ediyor ve Pyotr Dubrov zaten istasyonun etrafında dönüyor.

12 Günlük uçuş sırasında, yönetmenlik ve makyajdan sorumlu Sipenko hem sesi hem de görüntünün kendisini kaydedecektir.

– lansmandan önceki son basın toplantısında müdür söyledi.

Uzay draması Roscosm Uzay Şirketi, Pervij spoon TV kanalı ve Sarı, Siyah Beyaz Stüdyoların ortak yapımcılığında gerçekleşiyor. Birkaç ay süren eğitim boyunca, astronot Oleg Artyemiev, aktris Alona Mordovina ve kameraman Alexey Duckyin, sıfır yerçekimi durumunda çekim yapmak üzere bir yedek ekip de eğitildi. Projede yer alan kozmonotlar paralel hareket etmenin bazı temellerine hakim oldular.

Rus uzay filmi projesi, Hollywood Mission: Impossible serisi projesinin halka açılmasından dört ay sonra Eylül 2020’de açıklandı. Ama Tom Cruise’un uzay uçuşu hala seni bekliyor.

Rus film ekibinin üyeleri, onlarca yıllık uçuş öncesi geleneklere uygun olarak, Pazar günü çölün Beyaz günü olan 1970’te Sovyet Doğu’yu ziyaret etti.

Her biriniz, halihazırda popüler olan personelin konforunu artırmak için Pazartesi günü Rus segmentinin ikinci uzay tuvaletinin Nauka modülüne yerleştirildiği uzay istasyonuna bir kilogram kişisel eşya taşıma yetkisine sahipsiniz. Zvezda ve Tranquility modüllerinde bir banyo da bulunmaktadır.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda film ekibine Novicki ve Dubrov’a Amerikalı astronotlar Mark Vande Hei, Shane Kimbrough ve Megan McArthur, Fransız astronotlar Hoszide Akihiko ve Thomas Pesquet eşlik edecek.

Peresild ve Sipenko, Soyuz MS-17 gemisinde Novickij ile 18 Ekim’de Dünya’ya dönecekler.

Leave a Comment on Uzayda bir film çekiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir