Finlandiya Körfezi-cEnova-Sardunya dizilişi kıtamızdaki havayı dalgalandırıyor. Cephede, kuzey İtalya’nın üzerinde bir Akdeniz siklonu oluştu ve İtalya’nın bazı kuzey bölgelerinde aşırı yağışlara neden oldu. Cenova’nın kuzeyinde, örneğin, sadece altı saat içinde 500 mm ölçüldü!

Akdeniz adaları hariç, Avrupa’nın en sıcak kısmı şu anda Karpat Havzasının batı kısmı, Hırvatistan ve güney rüzgarları ile sıcak hava nedeniyle cephenin nadir olmadığı çevre bölgelerdir.

Siklon ayrıca Britanya Adaları üzerinde dönerek birçok yerde havanın yağmasına neden olur. Bu arada, Doğu Avrupa üzerinde güçlü bir antisiklonizm var, bu yüzden açık ve bir bulut tabakasıyla kaplı alanlar var.

Çarşamba akşamına gelindiğinde ülkemizde hava önce söz konusu dalgalı cepheyle şekilleniyor, sonra gittikçe Akdeniz siklonu ile yağışlı günler bekleyebiliyoruz ve sıcaklık düşüyor. Sabah, gökyüzü ülkenin büyük çoğunluğunda bulutlu olacak, Transdanubia ve merkez ilçelerin bazı yerlerde yağmur, yağmur, yağmur ve gök gürültüsü olasılığı daha yüksek olacak.

Çarşamba günü, gökyüzü çok bulutlu veya bulutlu olacak ve sabahları yağmur, yağmur yağışları, hatta gömülü bir fırtına olacak.

ve ondan sonra, beklenecek sadece küçük bir miktar var. Bununla birlikte, başka yerlerde yağmur 20 mm’den fazla düşebilir.Güneydoğu ve doğu rüzgarı çoğunlukla canlıdır ve Salı günleri birkaç ve Çarşamba günleri çok az kuvvetli rüzgar vardır. Çarşamba öğleden sonra itibariyle, Batı Transdanubia’da kuzeye dönen rüzgar çeşitli yerlerde güçlenecek.

En düşük sabah sıcaklığı genellikle 8 ila 14 derece arasındadır, ancak Miskolc-DEBRECEN hattının sessiz, soğuğa duyarlı bölgelerinde birkaç derece daha soğuk olabilir.
Çarşamba günü en yüksek gündüz sıcaklığının genellikle 12 ila 19 derece arasında olması bekleniyor ve sürekli yağışlı bölgelerde daha serin olacak.
Videoda, hava durumu uzmanı Simon Gergő bize ayın ortasına kadar gerçek sonbahar zamanının bizimle kalacağını ve maksimum sıcaklığın yaklaşık 20 derece olacağını söylüyor. Akdeniz siklonu yavaş yavaş ülkenin tepesinden hareket ediyor.

Leave a Comment on Ülke yağmurla bu şekilde sular altında kalıyor, gerçek sonbaharın ne kadar süreceğini göstermeye başlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir