Transdanubia ve güneybatı ve batı ilçelerinde, 24 saat içinde 50 milimetreye kadar yerel yağışların toplanabileceği söyleniyor. Bu nedenle Perşembe günü Zala ve Somogy İlçesine ikinci derece uyarı yapıldı. Baranya, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Tolna, Vas ve Veszprém ilçelerine de gün içinde beklenen önemli yağışlar nedeniyle birinci derece uyarı yapıldı.

Ülkenin birçok yerinde gökyüzü geniş olacak, ancak ülkenin yalnızca Kuzeydoğu üçte birinde ve doğu sınırında bulutlar kırılıyor. Güneybatı ve batı ilçelerinde önemli miktarda yağmur yağarken, ülkenin Kuzeydoğu üçte birinde yağmur yağması muhtemel değildir. Kuzeydoğu, Doğu Rüzgarı birçok yönden yoğunlaşır ve bazı yerlerde güçlenir. En yüksek gündüz sıcaklığı muhtemelen 12 ila 20 derece arasındadır.

Cuma gününe kadar ülkedeki hava ikiye bölünecek: Güneydeki hava bunaltıcı, ancak Kuzey ve Kuzeydoğuda daha parçalı olacak ve bulut örtüsü daha ince olacak. Öğleden sonra, bulutlar kesinlikle Kuzeyden düşüyor. Güneyde, giderek daha fazla zayıflayan yoğun yağmur bekleyebiliriz. Kuzeydoğu rüzgarına parlak, bazen güçlü şoklar eşlik edebilir. En düşük gece sıcaklığının 6 ila 12 derece arasında olması bekleniyor. 11 İla 17 derece arasındaki en yüksek gündüz sıcaklığının, sürekli yağışlı bölgelerde daha soğuk ve Kuzeydoğuda daha sıcak olması muhtemeldir.

Leave a Comment on Şiddetli yağmur nedeniyle ikinci derece uyarılar yapıldı- harita

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir