Popüler şarkıcı ve söz yazarının bundan kurtulamadığı cilt, son yirmi yıla ait 17 yazı içeriyor.

“Müzikten çok edebiyatla ilgileniyordum. Her zaman şarkı formunu düşünüyordum ve katarsis bana her zaman tiyatroda yazılan veya konuşulan kelimelerle getirildi. 53 yaşındaki Ákos Kovács, kitap lansmanında, “Her zaman müzisyenlerle çalışmama rağmen kendimi müzisyen olarak görmüyorum bile” dedi.

Edebiyat yazarı Anna Juhász, “bu önlenemez” kitabından yazıların çok derine indiğini, dürüst olduklarını, yazarın nasıl hissettiğini, dünyayı ve kendisini nasıl gördüğünü anlattıklarını belirtti. Söylediğiniz gibi, kısa öyküler arasında Krúdy’nin seyahatleri, Tolstoy’un etkisi, Hrabal’ın etkisi ve yazılar arasında babalar, Yol arayan erkekler, kadınlar, ilişkiler, kayıp, tarih yer alıyor, ancak 21’i içeriyor. çok şirket. “ÁKOS elementlere, gökyüzüne, suya ve sevgiye bağlılıkla dönüyor” diye ekledi.

Ákos Kovács, birilerinin ayak izlerini takip etmeye çalışarak her şeyi öğrendiğimizi vurguladı. “Bunların işaretleri benim kısa hikayelerimde var. Updike’nin ilişki çatışmaları, tıpkı Márquez’in büyülü gerçekçiliği gibi dahil olmalı. Şehir dışına çıktığımda çok yazarım.”

Yazar bize kısa öykü taksi şoförü’nden kısa bir film çektiğini ve filmin Salı gecesi bittiğini söyledi. Bu romanın, ebeveynlerinin ve büyükanne ve büyükbabalarının yazışmalarını da kullandığı, bize bırakılan bir başkasını da yarattığını belirtti.

Cildin editörü Judit Helfrich, tüm hikayeyi anlatmaya çalıştıklarını, ancak sonunda netice hakkında açık sorular olması gerektiğini söyledi.

Ákos Kovács’ın müzik kariyeri otuz yıldan fazla sürdü ve kendisini şair, oyuncu ve yönetmen olarak sundu. Tiyatro eserleri, Krudy’nin sesli kitabı ve Arany János akşamı, beş ciltlik şiiri ve Geri Sayım adlı otobiyografisi. Bu ilk düzyazıdan kurtulamazsın.

Leave a Comment on Ákos Kovács: siz yazarken yeni yangınlar başlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir